Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

Sprzedaż ziemniaków Vineta Ińsko

Zachodniopomorskie

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w tradycji kulinarnej nie tylko Polski, ale a wszelkiej północnej części Europy. Z pewnością ich rozpowszechnienie przydałoby się do ograniczenia klęsk głodu, jakie w dalekich wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Dziś jesteśmy kontakt do wielkich odmian o nowych właściwościach i przeznaczeniu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Ińsko

Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, cechująca się dużo ostrym gustem oraz pięknymi walorami kulinarnymi. Plus są one pewne na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i zachowują swoje marki.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Ińsko

zamów kuriera Expres poczta

Ziemniak Vineta – czym się wyróżnia?
Ziemniaki odmiany Vineta chodzą do typu konsumpcyjnego A/B, zwanego też pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest mało chropowata, i mający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że wolno je spożywać nawet bez dodatków – wystarczy odrobina soli, jak przy ziemniakach z centrum.
Bulwy przejmuje się wczesną jesienią; dobrze się przechowują, długo zachowując dobrą formę konsumpcyjną natomiast nie tracąc swoich marki. Ponadto prezentują się długim okresem spoczynku, co minimalizuje ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki temu w bulwach nie dochodzi jeszcze do syntezy znacznych liczbie szkodliwej dla zdrowia solaniny (choć tu istotne jest chronienie ziemniaków w ciemności. Należy i pamiętać o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną).

Uprawa ekologiczna
Odmiana Vineta prezentuje się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu idealnie przydaje się do upraw ekologicznych, w których nie bierze się chemicznych środków ochrony roślin i sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy świetnie zbierają się przy tej formie, gwarantując doskonały smak prawdziwego ziemniaka i pełnię wartości odżywczych.
Nasze ziemniaki pochodzą tylko ze sprawdzonego, ekologicznego gospodarstwa, posiadającego wymagane certyfikaty. Ponadto biorąc je, dobrze wiesz, jaką formę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że każda ekipa będzie traktowała zupełnie nowe strony, gdy to się zdarza w przypadku ziemniaków łatwych w marketach. Umożliwia Ci ostatnie gwarancję zapachu i ceny tych warzyw.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Ińsko

Niedoceniane źródło wartości odżywczych
Ziemniaki typu A/B są trochę zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu idealnie przydają się do zup, klusek a na puree. Świetnie smakują także gotowane, pieczone a w całości domowych frytek. świetnie zbierają się zarówno jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, jak również potraw bardziej oryginalnych, takich jak tajskie massaman curry, w jakim ziemniaki pełnią istotną rolę.

Ziemniaki są niezwykle modnym warzywem w Polsce, jednocześnie zajmując się niezbyt dobrą sławą w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto natomiast pamiętać, że zamknięta w ziemniakach skrobia jest lekkostrawna i przyjazna dla przewodu pokarmowego, a one jedyne są źródłem cennych składników odżywczych, takich jak potas. Co ciekawe, ziemniaki są także źródłem witaminy C – już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej kobiety na ostatni związek.
Będąc źródłem naturalnych oraz złożonych węglowodanów, szybko dodają sił i wzmacniają na długo. W zestawieniu z następującymi warzywami i źródłem roślinnego czy zwierzęcego białka stanowią pełnowartościowy posiłek. Ponadto prezentują się jedną z prostszych cenie energetycznych spośród produktów skrobiowych trafiających na bliskie stoły. Tworzy ona zaledwie około 60 kcal/100 g.
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety liczące na planu detoksykację organizmu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Ińsko

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz zawierać gwarancję, iż na Twój talerz trafi produkt najwyższej jakości, niezależny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów noszących na dalszą metę negatywny nacisk na bliskie zdrowie. Też ich wysoki zapach oraz zalety kulinarne czynią spośród nich doskonały dodatek do wszystkiego obiadu i składnik wielu potraw.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Ińsko

zobacz również Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments