Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Nowogard

Prasóweczki

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie pozyskał nowy smartfon a doskonałe, o czym pomyślałeś, to ubezpieczenie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając odpowiedniego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i zastanawiasz się, jakie są między nimi różnice? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Recz

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak urodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Czy toż najnowszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym designie i subtelnych kształtach. Wysokie i cienkie sylwetki obudowy oraz przede wszystkim bardzo zaokrąglone na krawędziach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu dobrze i ładnie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na monitor nie stanowi w stopniu przykryć go w sum, najdelikatniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o prawie czy bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na całkowitej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł i folii ochronnych na urządzenia przenośne.
Hartowane szkła Recz

Czym to dzielą się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede wszystkim kształtem, lecz oraz sposobem mocowania i oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D spełni proste przeznaczenie w sukcesie telefonów z prostym ekranem, tylko nie będzie właściwą ochroną dla projektów z szerokimi krawędziami. Tutaj polecane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to prości następca powłok 2D, który tak osiągnie swoją czynność w sukcesie ekranów płaskich i lekko zaokrąglonych na krawędziach. Warto w aktualnym etapie wspomnieć, że wymienione wysoce artykuły mogą u niektórych producentów być pod własnymi nazwami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Wyniki są te same, drugie stanowi ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Recz

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najwyraźniejszym i najpopularniejszym rozwiązaniem przeznaczonym do modeli telefonów z prostym wyświetlaczem. Do jego montażu niewymagane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego kraje nie są zaokrąglone, jest więc ryzyko, że już otworzy się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wspólnie z jego oprawką. Dodatkowo strony są lekko zaokrąglone, a poprzez to chwila wrażliwe na zużycie. Warstwa kleju jest umieszczona dopiero na barwionej ramce, co w sukcesie produktów gorszej sytuacje może kierować ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, ale w rezultatach znanych nazw nie powinno więc mieć miejsca. Takie szkła pasują do wszystkiego rodzaju etui, niezależnie od tego, jak wysoce krawędzie pokrowca nachodzą na początek urządzenia.
Hartowane szkła Recz

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Istnieje obecne skutek najdroższy spośród wszystkich trzech oraz o najtrudniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Przeznaczone jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki naszej specyficznej formie idealnie składa się do okrągłych boków wyświetlacza, chroniąc go z każdej strony. Szkła 3D zapewniają więc najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy przecież pamiętać, iż ich tworzenie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na front smartfona, bowiem będą one osłabiać i sprzedawać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Recz

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments