Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Puck

Prasóweczki

Co więc jest adblue na stacjach? AdBlue jest więc doskonałej klasie roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z organizmem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Jest wtedy na końca redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Tworzony jest przez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Pruszcz Gdański

Z pośród wszystkich płynów odpowiednich do transportu jest nietoksyczny, zdrowy i niezawodny w postępowaniu. Tankuje się go do osobnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W rozwoju kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą urządzone w obecny związek.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie również w który droga można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wzięcie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich coraz bardzo. W wybranych krajach np. w Holandii można i wziąć z automatów znajdujących się przy autostradach. Nie każde samochody można zatankować bezpośrednio z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają za małą średnicę wlewu. Wtedy pozostaje nam tylko wlanie płynu bezpośrednio z butelki. Trzeba mieć, gdyby nie rozlać. Płyn tenże jest niesamowite właściwości korozyjne. Adblue Pruszcz Gdański

Gdzie znajduje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym wyraźniejszy jest dojazd do wlewu AdBlue. Wybiera się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W dawniejszych pojazdach system tenże nie był realizowany na momencie projektowania, przez co niebieski korek może znajdować się w odległych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Może wtedy w ogromny sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej formie warto korzystać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do zakupienia w wielu sklepach internetowych.

Adblue Pruszcz Gdański

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest niewyobrażalnie przystępna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i wprowadzamy zapłon. Po paru sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. Wtedy można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Powinien dbać o tym, że przy zbyt niewielkiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą drogą jest zakup płynu w miarach hurtowych (przy 1000 l, opłata za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Wartość w niższych ilościach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić jeszcze na skutki z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest tak taki sam skład wtedy nie warto przepłacać.
Adblue Pruszcz Gdański

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają gorsze zużycie paliwa o jakiś 3-4%, a silniki dobre z częścią EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w ogromny sposób wydłuża okres między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy czas trwa pełną sprawność, co przemieszcza się oraz na znaczniejszą cenę podczas odsprzedaży. Osoby czerpiące z AdBlue przychodzą na ochronę środowiska naturalnego, dzięki mniejszej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w krajach Unii Europejskiej.
Adblue Pruszcz Gdański

Artykuł został opracowany we zgodności Co to jest adblue na stacjach?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments